Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 10 Cevabı

8. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 10 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 10 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “8. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Fatimetüzzehra KURT, Sevde HIZLI, Nihal SOYDAŞ, Mustafa YILDIZ, Zeliha KARAAĞAÇ tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım Barış CAN tarafından yapılmış.

8. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları İslam Ders Kitabı Sayfa 10 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

8. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 10 Cevabı 

Sizce kurallar olmasaydı hayatımız nasıl olurdu?

  • Cevap: İnsanlar küçük yaşlardan itibaren bazı kurallara göre yetiştirilir. İnsanların belirli bir disiplini kazanması ve yaşanabilir bir dünya için kuralların olması gereklidir.Hayatın her alanında kuralları görmek mümkündür. Kuralların olması toplum içinde bir düzenin olmasını ve insanların birbirlerine saygılı olmasını sağlar. İnsanların bir arada toplu halde yaşayabilmesi için kurallar gereklidir.

    İş yerinde de birçok kural vardır. Para kazanılan yer olan iş yerlerinde belirli bir disiplinin hakim olması şarttır. Bu nedenle kurallar devreye girer ve iş yerlerinde en iyi şekilde çalışılmasını sağlar.

    Evde de bazı kurallar vardır. Aile içinde küçükler anne ve babalarının koydukları kurallara uymak zorundadır. Yoksa o evde düzen olması pek mümkün değildir.

    Eğitim öğretim yuvası olan okullarda uyulması gereken kurallar çok önemlidir. Öğrencilerin doğru şekilde sağlıklı koşullarda eğitim alabilmesi için öğrencilerin okul kurallarına uyması gerekmektedir.

    Kurallar ile insanlar daha çok gelişmekte ve insan hayatı düzenlenmektedir. Yasaların ya da kuralların olmadığı bir ülkede insan hak ve özgürlükleri doğru şekilde işlemez ve toplumda kargaşa hakim olur.İnsanlar her zaman birbirine karşı saygılı olmalı, kimsenin hakkına tecavüz edilmemelidir. Kurallar da toplum içindeki bu saygının oluşmasını ve düzenliliği sağlarlar.

0
like
0
love
1
haha
1
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir