Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 15 Cevabı

8. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 15 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 15 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “8. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Fatimetüzzehra KURT, Sevde HIZLI, Nihal SOYDAŞ, Mustafa YILDIZ, Zeliha KARAAĞAÇ tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım Barış CAN tarafından yapılmış.

8. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları İslam Ders Kitabı Sayfa 15 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

8. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 15 Cevabı 

Hz. Peygamber (s.a.v.) ipeği sağ eline ve altını sol eline alarak “Bu ikisi ümmetimin erkeklerine haramdır.” buyurmuştur. (Ahmed, Müsned, 1/96, 4/392.)

Sizce erkeklere altın ve ipeğin yasaklanmasının sebebi nedir?

  • Cevap: Altın ve ipeğin erkeklere yasaklanmasının sebebine ve hikmeti; öncelikle illeti esas almalıyız. Bunu bir İlâhî nehiy olarak algılayıp, erkek olarak, hiç sebep ve hikmet aramadan altın ve ipek kullanımından vazgeçmeliyiz. Erkekler, altın ve ipek kullanımını Cennete bırakmalılar.Diğer hususa gelince; altın ve ipek süs olarak, kadınlara mubah kılınan birer süs eşyasıdır. Süslenmek kadının fıtratında vardır. Erkek ise süslenmeye düşkün yaratılmamıştır.—Estetik olmak ve güzel giyinmek ayrıdır.—Süslenmek erkek fıtratına uygun değildir. Riya ve gösteriş kapısını açar. Toplumda tevazu, yardımlaşma ve sevgi gibi güzel hasletlerin yaygınlaşması yerine; gösteriş, bencillik, kibir gibi kötü duyguların yaygınlaşmasına yarar. Güzel ahlâk yerine rezil ahlâklar gelip yerleşir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir