Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı

8. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “8. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Fatimetüzzehra KURT, Sevde HIZLI, Nihal SOYDAŞ, Mustafa YILDIZ, Zeliha KARAAĞAÇ tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım Barış CAN tarafından yapılmış.

8. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları İslam Ders Kitabı Sayfa 90 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

8. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı 

Ünitemizi Değerlendirelim

A. Aşağıdaki çoktan seçmeli soruları cevaplayınız.

1) “Mahşer yerinden itibaren cehennemin üzerinden, cennete kadar uzanan ve insanların dünyada yapmış oldukları davranışlar ve imanlarına göre üzerinden geçecekleri veya geçemeyecekleri köprü” şeklinde tanımlanan kavram, aşağıdakilerden hangisidir?
A) Sırat
B) Haşir
C) Kevser
D. Ba’s

  • Cevap: A

2) İnsanlara “Ömrünü nerede tükettiği, gençliğini nasıl geçirdiği, malını nerede kazandığı, nereye harcadığı, bildiklerini uygulayıp uygulamadığı…” soruları nerede sorulacaktır?
A. Ahiret
B. Cennet
C. Ba’s
D. Ecel

  • Cevap: A

3) Allah (c.c.) “Sâlih kullarım için hiçbir gözün görmediği, hiçbir kulağın işitmediği ve insanın kalbinden bile geçmeyen nice nimetler hazırladım.” diyerek neyi tanımlamıştır?
A. Lütûf B. Cennet C. Kevser D. Sırat

  • Cevap: B

4) Nâr, Cahîm, Hâviye, Saîr, Lezâ, Sakar ve Hutame aşağıdaki kavramlardan hangisinin diğer adıdır?
A. Cennet B. Mizan C. Havuz D. Cehennem

  • Cevap: D

5) Aşağıdaki ayetlerle hangi kavram ifade edilmek istenmektedir?
– “Allah’ın nimetini saymaya kalksanız, onu sayamazsınız. Hakikaten Allah çok bağışlayan, pek esirgeyendir.” Nahl suresi, 18.ayet.
– “Namaz kılınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan isteyin…” Cuma suresi, 10. ayet.
– “Allah, (…) lütfundan rızık aramak üzere yeryüzünde dolaşacak olan kimseleri (…) şüphesiz bilir.” Müzzemmil suresi, 20. ayet.
A. Rızık
B. Mizan
C. Hesap
D. Mahşer

  • Cevap: A

6) Tohum ekilmeden ürün elde edilmez, ilaç kullanılmadan tedavi olunmaz, sâlih ameller işlenmedikçe Allah’ın (c.c.) rızâsı kazanılmaz. Bu cümle ile neyin ön şartı anlatılmak istenmektedir?
A. Rızık
B. Ba’s
C. Tevekkül
D. Ecel

  • Cevap: C
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir