Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
8. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 95 Cevabı

8. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 95 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “8. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Fatimetüzzehra KURT, Sevde HIZLI, Nihal SOYDAŞ, Mustafa YILDIZ, Zeliha KARAAĞAÇ tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım Barış CAN tarafından yapılmış.

8. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları İslam Ders Kitabı Sayfa 95 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

8. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 95 Cevabı 

ÜNİTEMİZE HAZIRLANALIM

1. İnsanın yapısından bahseden ayetler ve hadisler araştırınız.

  • Cevap: “Andolsun biz insanı çamurdan (süzülmüş) bir hülasadan yarattık. Sonra onu (Hz. Âdem`in nesli olan) insanı sarp ve metin bir karargahta (rahimde) bir nutfe (zigot) yaptık. Sonra o nutfeyi alaka (yapışan şey) hâline getirdik, derken o alakayı mudga (bir çiğnem et) yaptık, o bir çiğnem eti kemik(lere) çevirdik (ve) o kemiklere de et (kaslar) giydirdik. Sonra onu başka yaratılışla inşa ettik (can verdik, konuşma verdik)…”

2. İnsanın hangi duyguları vardır? Bu duygular ve size bu duyguları yaşatan durumlarla ilgili bir afiş hazırlayınız.

  • Cevap: Sevgi, sevinç, nefret, pişmanlık, hüzün, özlem, mutluluk, üzüntü, keder, kıskançlık, telaş,kaygı, sıkıntı, heyecan, huzur, güven, arzu, ihtiras, tutku, bezginlik, şehvet, hırs, aşk, sabırsızlık, tahammül, saygı, bağlılık, acıma, hayranlık, tereddüt, merak, şüphe, gurur, kibir, ve bir çok  şey var  bu duyguları yaşatan durumlar  yine bizleriz.

3. İnsanların ruhsal ihtiyaçlarını karşılamak için neler yaptığını araştırınız.

  • Cevap: Mutluluk, sevgi, güzellik Biraz ruhu dinleyip onun ihtiyaçlarına kulak vermek gerekir.
    İnsandan insana değişebilir. Kulak vermezsen ihtiyacını anlayamazsın.  Örneğin ben  sadece dua okuduğumda  kalbim aklım her şeyim rahat oluyor.
2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!