Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 156 Cevabı

8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 156 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 156 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Atila Ataş tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Abdüssamed BAŞER tarafından yapılmış.

8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 156 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Kitabı Sayfa 156 Cevabı 

SUNUM

Biyo-teknolojik çalışmalarla ilgili mesleklerin hangileri olduğunu araştırınız. Sınıfınızda bu mesleklerin ilgi alanlarını ve yaptığı çalışmaları da açıklayan bir sunum gerçekleştiriniz (254. sayfadaki “Sunum Yönergesi”ne bakınız.)

  • Cevap:

Biyoteknoloji, insanlık tarihi kadar eski zamanlara dayanarak insanların temel ihtiyacı beslenme sayesinde gelişimini sürdüren bir bilim alanı olarak etkisini günümüzde de sürdürmektedir. Biyoteknolojik gelişmeler günümüzde hızla gelişmektedir. Biyolojinin gelişmesi, bilimsel araştırmaların yapılması ve bu nispette çalışmaların meydana gelmesi tekniğin de gelişmesini sağladığı için biyoteknolojinin de gelişmesini sağlamıştır.

Biyoteknolojinin gelişmesi çeşitli mesleklerin ortaya çıkmasında etkili olmuştur. Özellikle tarım, sağlık, çevre alanlarında yeni meslekler ihdas edilmiştir. Bu meslekler de ekonominin canlanmasına, sosyal hayatın refah seviyesinin yükselmesine neden olmuştur.

Biyoteknolojik çalışmalarla ilgili meslekler şu şekildedir:

* Ziraat Mühendisliği
* Genetik Mühendisliği
* Biyomühendislik
* Biyo Medikal Mühendlisliği
* Genetik Bilimleri Mühendisliği
* Gıda Mühendisliği
* Biyokimya Mühendisliği
* Çevre Mühendisliği

Biyoteknoloji sağlığın gelişmesinde ve çevre koşullarının da iyileştirilmesinde olumlu etkiler oluşturmaktadır. Fakat bazı yönleriyle çevre kirliliklerini arttırmaktadır. Ayrıca gübreleme sistemleri ile çevreye ve canlılara zarar gelmesi söz konusu olmuştur.

Biyoteknolojik gelişmelerinin zararlarının azaltılması için yeni bilimsel gelişmelerin hayata geçirilmesi gerekmektedir. Biyoteknoloji, biyolojik olarak teknik gelişmeler sonucunda yaygın olarak bilinmeye başlamıştır. gıda üretiminde de çok yararlı olmaktadır. Fakat katkı maddeli gıda ürünlerinin de üretilmesine neden olmaktadır. Bu da biyoteknolojinin zararlarını oluşturmaktadır.

Biyoteknoloji, gün geçtikçe gelişimini sürdürmektedir. Biyoteknolojinin gelişmesi, insanlık için büyük bir adımdır. Fakat zararlarının azaltılması gerekmektedir. Bunun için de bilimsel araştırmaların yapılması gerekmektedir.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir