Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 163 Cevabı

8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 163 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 163 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Atila Ataş tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Abdüssamed BAŞER tarafından yapılmış.

8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 163 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Kitabı Sayfa 163 Cevabı 

Etkinlikten de keşfettiğiniz gibi kütleleri aynı olsa bile farklı maddeler, aynı miktarda ısı aldıklarında sıcaklık değişimi aynı olmaz. Buradan “Maddelerin sıcaklığındaki artış, maddenin türüne bağlıdır.” sonucunu çıkarabiliriz. Etkinliğinizde beherglaslara su, sıvı yağ ve alkolden 100 g yerine birer gram koysaydınız ve bunların sıcaklıklarını 1oC artırmak isteseydiniz bu sıvılara aktarılan ısı miktarları eşit olur muydu?

  • Cevap:

Sizler de kullanım amaçlarına göre özısıları farklı maddelerden yararlanılarak yapılan araçlara örnekler veriniz.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir