Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 165 Cevabı

8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 165 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 165 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Atila Ataş tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Abdüssamed BAŞER tarafından yapılmış.

8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 165 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Kitabı Sayfa 165 Cevabı 

Buzdolabından çıkararak oda sıcaklığında beklettiğiniz meyve suyunun sıcaklığı artar. Çünkü bu meyve suyu havadan ısı alır ve sıcaklığı yükselir. Ocaktan sıcak olarak indirdiğiniz süt, havaya ısı vererek soğur. Sütün verdiği ısıyı hava alır. Hava ve süt arasında ısı alış verişi gerçekleşir. Ocaktan indirdiğiniz yemek tenceresini mermerin üzerine koyduğunuzda bir süre sonra mermer ısınırken tenceredeki yemek soğur. Peki, burada ısı alan ve ısı veren maddeler hangileridir?

  • Cevap:

Etkinliğin Yapılışı
• Büyük beherglasın içine cam yününü, bunun ortasına da küçük beherglası yerleştiriniz.
• İçteki beherglasa 100 g musluk suyu koyarak bu suyun sıcaklığını ölçünüz. Sonucu defterinize kaydediniz.
• Sıcak sudan 50 g alarak bu suyun sıcaklığını ölçüp kaydediniz. Bu sıcak suyu küçük beherglasın içine dökünüz. Sıcak ve soğuk su karışımını bir süre beklettikten sonra son sıcaklığı ölçüp defterinize kaydediniz.
• Ölçtüğünüz son değerde soğuk suyun aldığı ve sıcak suyun verdiği ısı miktarlarını karşılaştırınız.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir