Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 173 Cevabı

8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 173 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 173 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Atila Ataş tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Abdüssamed BAŞER tarafından yapılmış.

8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 173 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Kitabı Sayfa 173 Cevabı 

Moleküllerin nasıl oluştuğunu biliyorsunuz. Kimyasal bağlar konusunda atomlar arasındaki çekim kuvveti sonucunda moleküllerin oluştuğunu öğrenmiştiniz. Moleküller bir arada durarak maddenin bütünsel yapısını nasıl oluşturabiliyor? Örneğin nikel elementinde nikel atomları dağılmadan bir arada nasıl duruyor olabilir?

  • Cevap:

Madde katı hâlde iken tanecikler arasındaki çekim kuvveti çok fazla, gaz hâlde ikense yok denecek kadar azdır. Madde bu çekim kuvvetine bağlı olarak hâl değiştirdiğinde tanecikler arasındaki çekim kuvvetinin büyüklüğü de değişir. Eğer maddeye ısı aktarılırsa tanecikler arasındaki mesafe ve buna bağlı olarak aralarındaki çekim kuvvetinde bir değişiklik olur mu?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir