Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 205 Cevabı

8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 205 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 205 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Atila Ataş tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Abdüssamed BAŞER tarafından yapılmış.

8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 205 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

8. Sınıf Öğün Yayınları Fen Bilimleri Kitabı Sayfa 205 Cevabı 

Evinizdeki bazı aletlerin çalışması için prizlerin topraklama hattı olup olmadığı sorulur. Sizce topraklama ne demektir?

  • Cevap: Topraklama, elektrik ile çalışan cihazların olası bir elektrik kaçağı tehlikesine karşı alınan hayati bir önlemdir. Kaçak elektriğin bir iletkenle toprağa verilmesini sağlayan basit bir sistemdir.

Yüksek binaların tepesine sivri cisimler yerleştirilir. Bunun sebebi ne olabilir?

  • Cevap: Bunun ismi paratonerdir. Yıldırımdan korunma için yüksek bina ve yapıların çatılarına paratoner (yıldırımsavar) denilen ve elektriği toprağa ileten aletlerdir. Yıldırımdan korunmak için kullanılır.

Bazı yanıcı ve parlayıcı madde taşıyan tankerlerin arkasından yere kadar uzanan zincirler sarkar. Acaba neden?

  • Cevap: Durgun elektriğin sebep olabileceği zararlardan korunabilir ve elektriklenme olaylarından yararlanabiliriz. Şöyle ki; iletkenler üzerinde çeşitli yollar ile elektrik yükü birikir ve bu yükler boşalma sırasında kıvılcım çıkarır. Çıkan kıvılcımlar benzin ve tiner gibi uçucu sıvıların buharını tutuşturabilir. Bu yüzden meydana gelecek kazaların önlenmesi için bu yüklerin toprağa akmasını sağlamak gerekir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir