Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı

8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı 

Aşağıdaki şekilleri inceleyelim. Bu şekillere uygun 6 tane geometri şeridi bulalım. I. şekil için iki geometri şeridinin toplam uzunluğunu üçüncü geometri şeridinin uzunluğundan az, II. şekil için iki geometri şeridinin toplam uzunluğunu üçüncü geometri şeridinin uzunluğundan fazla alalım.

I. şekil ve II. şekillere göre geometri şeritlerinden üçgen oluşturmayı deneyelim.
Araç ve Gereçler
• geometri şeridi
• cetvel
• makas
• kâğıt
• kalem
O Hangi durumlarda üçgen oluşturup hangi durumlarda üçgen oluşturamadığınıza dikkat ediniz. Hangi durumlarda üçgen oluşturup hangi durumlarda üçgen oluşturamamamızın nedenlerini düşününüz ve arkadaşlarınızla tartışınız.
I ve II. şekillere uygun olarak bulduğumuz geometri şeritlerinin uzunluklarını ölçelim. Arkadaşlarımızın verilerini de kullanarak defterimize yandakine benzer bir tablo hazırlayalım ve tabloyu tamamlayalım.

Üçgen oluşturan ve oluşturmayan parçaların uzunluklarıyla ilgili nasıl bir sonuca ulaştınız? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak genel bir stratejiye ulaşmaya çalışınız.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir