Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 155 Cevabı

8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 155 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 155 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 155 Cevabı 

37. Aşağıdaki ifadelerden doğru olanların başına D, yanlış olanların başına Y yazınız.
( ) Şekil hangi nokta etrafında dönüyorsa o noktaya dönme merkezi denir.
( ) Döndürülen şeklin ilk ve son görünümü arasında oluşan açıya hareket etme açısı denir. ( ) Herhangi bir doğru boyunca ötelemede şeklin ve görüntüsünün doğruya uzaklığı eşittir. ( ) Saat yönünde 90° dönme ile saatin tersi yönde 90° dönme aynı harekettir.

38. Köşelerinin koordinatları A(- 3, 3), B(- 4, 2), C(- 1, 1) olan üçgenin x eksenine göre yansıması olan üçgenin köşelerinin koordinatlarını bulunuz. Her iki üçgeni de koordinat düzleminde çizerek gösteriniz.

39. Köşelerinin koordinatları A(- 5, – 1), B(- 1, 2), C(- 7, 3), D(- 3, 4) olan dörtgenin y eksenine paralel 2 birim yukarıya ve x eksenine paralel 3 birim sağa ötelenmiş şeklinin koordinatları, aşağıda- kilerden hangisidir?

40. Aşağıdaki koordinat düzleminde verilmiş çokgeni x eksenine paralel 3 birim sağa ve y eksenine paralel 2 birim aşağıya öteleyiniz ve çokgenin görüntüsünü çiziniz.

  • Cevap
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir