Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Özgün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı / 8. Sınıf Özgün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı Sayfa 107 Cevabı
8-sinif-din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi-ders-kitabi-cevaplari

8. Sınıf Özgün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı Sayfa 107 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Özgün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı Sayfa 107 Cevabı

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kitabı Özgün Yayınları 107. sayfadaki soruların cevabı

Siz, insanlara sevgi ve saygınızı nasıl gösteriyorsunuz? 

  • Büyüklerimin yanında onların sözünü kesmeyerek, onlar söz vermeden konuşmayarak, bayramda seyranda onların ellerini öperek saygımı gösteriyorum. Küçükleri ya da anneme babama olan sevgimi ise onlara değer verdiğimi göstererek belirtiyorum. Onları her zaman düşünüyorum her olayda her zaman onlara hürmetimi gösteriyorum.

Niçin bütün dinlerde sevgi ve saygı önemle vurgulanmıştır? Tartışınız.

  • Çünkü bu dünyanın temeli sevgi ve saygı üstüne atılmıştır. Bizden olmayanı da sevmeliyiz ki bizden olmayan da çok yaşasın. Bizler ancak başkalarının kalplerinde sevgi ile yer bulduğumuzda sonsuza dek yaşamış oluruz. Dünyada barışın egemen olması için savaşların bitmesi için sevgi ve saygıya ihtiyacımız vardır.

Sizce toplumda büyüklere yeteri kadar saygı gösteriliyor mu?

  • Bence gösteriliyor ama yine de yeterli olduğunu düşünmüyorum. Mesela geçen gün dolmuşta bir gencin elinde çantaları olan bir teyzeye yer vermediğini gördüm. Çok üzüldüm. Yine geçen gün yoldan geçerken bir aracın yay geçidinde duran yaşlı bir amcanın geçmesi için durmadığını gördüm. Bu da çok üzücü bir durumdu. Bu tür eksiklikleri ve yanlışları düzeltirsek her şey daha güzel olacak bence.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir