Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Özgün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı / 8. Sınıf Özgün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı Sayfa 47 Cevabı
8-sinif-din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi-ders-kitabi-cevaplari

8. Sınıf Özgün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı Sayfa 47 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Özgün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı Sayfa 47 Cevabı

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kitabı Özgün Yayınları 47. sayfadaki soruların cevabı

Kurban kesen insanların çevre temizliği konusunda nasıl davranmaları gerekir? Arkadaşla­rınızla tartışınız.

  • Kurban kesen insanlar öncelikle hijyene temizliğe önem vermelidirler. Çünkü İslam dini öncelikle temizliği emreder. Bazen kurban kesen vatandaşların hijyenik olmayan yol kenarlarında ya da dere kenarlarında kurban kestiklerini görmekteyiz. Bu durum hem çevreye zarar vermekte çevreyi kirletmekte hem de kurban kesimi kurallarına uymamaktadır.

Kurban eti nasıl değerlendirilmektedir?

  • Kurban eti hayır için değerlendirilmelidir. Kurban kesen kişi bunu maddi durumu olmayan ya da ordu, kimsesizler yurdu, çocuk esirgeme kurumu gibi kurumlara bağışlamalıdır. Çünkü buradaki insanlar maddi durumdan zor durumda olan ve devletin imkanlarıyla hayatta kalmaya çalışan insanlardır. Bu tür kurumlarda yaşayan insanların başkalarından daha çok yardıma ve ilgiye ihtiyaçları vardır.

Size göre kurban etinin nasıl değerlendirilmesi gerekir? Arkadaşlarınızla konuşunuz. 

  • Kurban eti yardım amacıyla değerlendirilmelidir. Kurban kesen kişi bunu fakir vatandaşlar,  kimsesizler yurdu, çocuk esirgeme kurumu gibi kurumlara bağışlamalıdır. Çünkü buradaki insanlar zor durumda olan ve devletin yardımlarıyla hayatta kalmaya çalışan insanlardır. Bu tür kurumlarda yaşayan insanların başkalarından daha çok yardım eline ve ilgiye ihtiyaçları vardır.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir