Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Asker ve Komutan Atatürk Cevapları

8. Sınıf Top Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Asker ve Komutan Atatürk Cevapları

8. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Top Yayınları 1. Ünite Bir Kahraman Doğuyor Sayfa 13 Asker ve Komutan Atatürk  Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Asker ve Komutan Atatürk

8. Sınıf Top Yayıncılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 13 Cevabı

Mustafa Kemal’in Trablusgarp’a gidişini ve yürüttüğü faaliyetleri araştırınız. Bu çalışmaları onun kişilik özellikleriyle ilişkilendirerek yazınız.

  • Cevap: İtalya  1911’de Osmanlı Devleti’nin Kuzey Afrika’daki son toprak parçası olan Trablusgarp’ı işgal girişiminde bulundu.  Osmanlı Devleti, donanması yeterli güce sahip olmadığından denizden müdahale edemedi. bunların sonucunda Mustafa Kemal gibi bazı subaylar, Osmanlı genelkurmayından izin alarak halkı örgütleyip İtalyanlarla savaşmak için gizlice Trablusgarp’a gittiler. Mustafa Kemal, Harp Okulunda öğrendiği bilgileri uygulayarak Derne ve Tobruk’ta İtalyanlara karşı önemli başarılar kazandı. İlk savaş deneyimi olan Trablusgarp’taki başarıları onun halk tarafından tanınmasını da sağlamış oldu. Mustafa Kemal liderlik özelliklerini askeri dehasını burada göstermiş büyük başarılar kazanmıştır.
2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!