Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 120 Cevabı

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 123 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 122 Cevabı

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 122 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 122 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 122 Cevabı 

Harf İnkılabı’nın ve Millet Mekteplerinin, eğitimin yaygınlaştırılması ve Türk toplumunun çağdaşlaştırılmasına etkileri nelerdir? Araştırınız. Konuyu sınıfta arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap: Cumhuriyetin ilan edilmesinden sonra Türkiye Cumhuriyeti’nde siyasi, sosyal, kültür, eğitim alanlarında önemli devrimler yapılmıştır. Bu devrimler medenileşme yolunda atılan adımlar olarak lanse edilmiştir. Çoğu laiklik kapsamında yapılmıştır. Cumhuriyeti kuran temel ilkeler batı medeniyetinin örnek alınması için olmuştur.Harf İnkılabı ve Millet Mektepleri’nin açılması da eğitim ve öğretim alanında gerçekleştirilen devrimlerden olmuştur. Bu sayede eğitim ve öğretim laik bir düzen anlayışında modern, çağdaş ve medeni bir şekilde gerçekleştirilmek istenmiştir. Akıl ve bilim araç olarak kabul edilmiştir. Aklın ve bilimin referans kabul edildiği toplumlarda medeniyetin gelişmesi tezi esas alınarak hareket edilmiştir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir