Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 124 Cevabı

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 127 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 126 Cevabı

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 126 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 126 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 126 Cevabı 

Türk dilini yabancı dillerin etkisinden korumak ve gelişmesini sağlamak için Cumhuriyet’in ilk yıllarında hangi çalışmalar yapılmıştır? Bugün aynı dil bilinciyle bu konuda bize düşen görevler nelerdir?

  • Cevap: Türk dilinin yabancı dillerin etkisinden korunması ve Türk dilinin geliştirilmesi eğitimle ilgilidir. Bu nedenle cumhuriyetin ilan edilmesinden bu yana sürekli olarak eğitime ve dil alanında yapılan çalışmalara ağırlık verilmiştir. Özellikle harf inkılabından sonra dil alanında ciddi reformlar yapılarak yabancı kelimelerin dilden uzaklaştırılması ve yerine yeni kelimelerin kullanılmasının zorunluluk haline getirilmesi söz konusu olmuştur.Bu kapsamda yeni ders kitapları, kültür kitapları, ansiklopediler ve bilim kitapları basılarak eğitim ve öğretim kurumlarında kaynak eserler olarak kullanılmıştır. Yabancı kelimelerin dilden atılması konusunda çeşitli ciddi toplantılar ve çalıştaylar yapılmıştır.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir