Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 145 Cevabı

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 145 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 145 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 145 Cevabı 

Hazırlık Çalışmaları

Atatürk’ün düşünce yapısını şekillendiren uluslararası olayları araştırınız. Edindiğiniz bilgileri sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Mustafa Kemal, 19. yüzyılın sonuna doğru doğan önemli şahsiyetlerden biri olmuştur. Cumhuriyetin ilan edilmesindeki rolü tarihin akışını değiştirmiştir. Mustafa Kemal, Fransız İhtilali’nin yapıldığı, Endüstri Devrimi’nin gerçekleştiği ve savaşların dünya çapında başladığı bir dönemde askerlik yapmaya başlamış ve meslek olarak da askerliği seçmiştir.Atatürk’ün düşünce yapısı, Rusya Devrimi’nden, Fransız Devrimi’nden ve Endüstri Devrimi’nden etkilenmiştir. Milliyetçilik, sosyal adalet, halkçılık ve laiklik kavramlarının sosyal açılımları olarak cumhuriyet sayesinde ilkeler halinde yaşanması gündeme gelmiştir. Mustafa Kemal’in düşünce yapısını şekillendiren kavramlar olarak milli değerlerin yanında bu kavramlardan yararlanması tarihi ve geleceği büyük ölçüde etkilemiştir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir