Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 156 Cevabı

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 156 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 156 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 156 Cevabı 

“Türk milletini, kendi özvarlığını bile anlamaktan men eden sebepler ve engeller yok edilmiştir, yıkılmıştır ve durmadan yok edilecek, yıkılacaktır. Her hâlde millet, tuttuğu yolda süratle, şiddetle yürüyecek, mutlaka layık olduğu mutluluğa ve huzura kavuşacaktır.”

Millî birlik ve beraberlik içinde yaşayabilmek için bireylere düşen görev ve sorumluluklar nelerdir?

  • Cevap: İnsanlar bir arada yaşamaya muhtaç varlıklardır.Tarih sahnesinde millet olarak yaşayabilen insanlar devlet olarak da kendilerini göstermişlerdir. Ortak kültür, tarih ve dile sahip olarak ortak bir gayeye odaklanan insanlar sınırları belli bir toprak parçası üzerinde bağımsızlıklarını ilan edebilirler. Böylece milli birlik ve beraberlik hukuki olarak sağlanmış olur.Milli birlik ve beraberlik içinde yaşayabilmek için bireylere düşen görev ve sorumluluklar, dayanışma içinde olmak, yardımlaşma halinde olmak, paylaşma değerine sahip olmak, hukukun üstünlüğüne inanmak, adil bir düzende yaşamak ve o düzeni korumak, vatandaşlık görevlerinin yerine getirilmesi şeklindedir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir