Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 192 Cevabı

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 196 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 194 Cevabı

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 194 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 194 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 194 Cevabı

İkinci Dünya Savaşı’ndan günümüze kadar olan süreçte Türkiye’de yaşanan kültürel ve teknolojik değişimler nelerdir? Araştırınız. Edindiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra bütün dünya üzerinde küresel ölçekte değişimler meydana gelmiştir. Bu değişimler siyasette, kültürde, sporda, eğitimde, teknolojide, sağlıkta meydana gelmiştir. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra ülkemizde de önemli değişimler yaşanmıştır. Bu değişimler kültürel ve teknolojik olarak meydana gelmiştir.İkinci Dünya Savaşı’ndan günümüze kadar olan süreçte Türkiye’de yaşanan teknolojik gelişmeler, radyonun yaygın bir şekilde kullanılmasını sağlamıştır. Ülkemizde birçok dergi ve gazete kültürel olarak çıkmaya başlamıştır. Sosyal politika gelişmiş ve sosyal sigortalar kurumu kurulmuştur. Böylece sosyal bir düzen meydana gelmiştir. Bu da kültürel hayatı etkilemiştir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir