Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 202 Cevabı

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 202 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 202 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 202 Cevabı 

Ülkemizin bütünlüğünü bozmaya ve ülkemizi bölmeye yönelik eylemler karşısında vatandaş olarak neler yapabiliriz? Araştırınız.

  • Cevap: Ülkemizin bütünlüğünü, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü, devletimizin sınırlarını, milletimizin bağımsızlığını tehlikeye sokacak her şeye karşı millet ve devlet olarak bir ve beraber bir şekilde hareket etmeliyiz. Her kuvveti hazır tutarak sürekli teyakkuz halinde bulunarak dayanışma ve yardımlaşma içinde olmalıyız.Kamu malına zarar verenlere karşı nasıl bir ve beraber oluyorsak, vatanımıza göz diken, namusumuza halel getirecek olan herkese karşı uyanık olmak ve cezasını vermek zorundayız. Hukukun üstünlüğüne inanarak ve milli ve manevi değerlerimize güç ve kuvvet alarak hareket etmeliyiz. Tarih şuuruna sahip olmalı ve mutlak siyasetin farkında olarak güncel haberlerden de yakından ilgilenmeliyiz. Birbirimize değer vermeliyiz.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir