Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 93 Cevabı

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 96 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 94 Cevabı

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 94 Cevabı8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 94 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 94 Cevabı 

“‘Bir de Türkçe konuşulacak!’ dedi. Büyük bir tartışma başladı ama kimse Türk başdelegesine söz geçiremedi. Nihayet, ‘gerekirse İsmet Paşa Türkçe konuşabilir.’ diye bir madde eklendi.” İsmet Paşa’nın yukarıdaki tavrının nedeni nedir?

  • Cevap:  Çünkü Türklerin diğer devlet temsilcileriyle aynı haklara sahip olması sağlanmak istendi. Bunda da gayet başarılı olundu. Bu yüzden Türkçe’de eklendi.

Biz Mondros’tan değil, Mudanya’dan geliyoruz.” İsmet İnönü Lozan Konferansı’nda neden böyle bir cümle kurmuştur?

  • Cevap: Diğer temsilciler İsmet Paşa’yı kandırarak, onu zor durumda bırakarak, hile yapmaya kalkarak Türk devletinin haklarını çiğnemek istiyorlardı. Bundan dolayı da her türlü yola başvurdular.Ancak İsmet Paşa onlara bir yenilgiden değil bir galibiyetten geldiğini her ortamda hatırlatmayı bilmiştir.
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

2 Yorumlar

  1. Always given to Germany as an example.

  2. Always given to Germany as an example

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!