Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 5. Ünite Öz Değerlendirme Cevapları

8. Sınıf Top Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 5. Ünite Öz Değerlendirme Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Top Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 5. Ünite Öz Değerlendirme Cevapları

8. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Top Yayınları 5. Ünite Atatürkçülük Sayfa 95, 96 Öz Değerlendirme Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

5. Ünite Öz Değerlendirme

8. Sınıf Top Yayıncılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 95 Cevabı

‘ATATÜRKÇÜLÜK” ünitesinde hangi konuları hangi düzeyde öğrendiğinizi değerlendirebilmek için aşağıdaki tabloda size uygun olan seçeneği “X” ile işaretleyiniz.

– bu bölümü çok iyi anladım
– bu bölümle ilgili eksiklerim var
– bu bölümü hiç anlayamadım

ÖLÇÜTLER

1 . Atatürkçülüğün amaç ve niteliklerini açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
2 . Dönemin şartlarını göz önünde bulundurarak dünyada ve ülkemizde Atatürk’ün düşünce sisteminin oluşmasında etkili olan olaylar hakkında değerlendirmeler yapabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
3 . Milli güç unsurlarının Atatürk’ün yönetim anlayışındaki yerini ve önemini açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
4 . Cumhuriyetçilik ilkesinin önemini ve cumhuriyet yönetiminin Türk toplumuna sağladığı faydaları kanıtlara dayalı olarak açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
5 . Bir Türk vatandaşı olarak Cumhuriyet’in Türk milletine kazandırdığı vatandaşlık temel hak ve sorumluluklarının neler olduğunu söyleyebilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
6 . Atatürk’ün milliyetçilik ilkesinden yola çıkarak millî birlik ve beraberliğin önemini açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
7 . Atatürk’ün “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir.” özdeyişinden hareketle “Ne mutlu Türk’üm diyene!” ifadesinin içerdiği anlam ve önemi açıklayabilirim. (Bu bölümle ilgili eksiklerim var)
8 . Milli egemenlik, eşitlik, adalet ve demokratik hak kavramlarını Atatürkçü Düşünce Sistemi’ndeki Halkçılık ilkesi ile ilişkilendirebilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
9 . Devletçilik ilkesinin siyasi, sosyal ve kültürel alanda devlete yüklediği görevleri açıklayabilirim. (Bu bölümle ilgili eksiklerim var)

8. Sınıf Top Yayıncılık İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Sayfa 96 Cevabı

10 . Ulusal ve uluslararası faktörlerin devletçilik ilkesinin benimsenmesindeki etkisini değerlendirebilirim.(Bu bölümle ilgili eksiklerim var)
11 . Laiklik ilkesinin devlet yönetimi, hukuk ve eğitim sistemi ile sosyal alanda meydana getirdiği değişimlerden yola çıkarak önemini açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
12 . İnkılapçılık ilkesinin Türk ulusunun milli kültür değerlerini geliştirerek çağdaşlaşmasının bir aracı olarak değerini açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
13 . Atatürk ilkelerinin amaçları ve ortak özellikleri hakkında değerlendirmeler yapabilirim. (Bu bölümle ilgili eksiklerim var)
14 . Atatürkçü Düşünce Sistemi’nden yola çıkarak Atatürk ilke ve inkılaplarını oluşturan temel esasları açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
15 . Atatürk ilkelerinin modern Türkiye’nin kuruluşu ve gelişmesindeki yerini ve önemini açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
16 . Türk Milli Mücadelesi’nin ve Atatürkçülüğün, bağımsızlık savaşı veren mazlum milletlere nasıl örnek olduğunu açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
17 . Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkma ve devamlılığını sağlama konusunda kişisel sorumluluklar üstlenebilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)

Öğretmenin Değerlendirmesi:

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir