Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 7. Ünite Öz Değerlendirme Cevapları

8. Sınıf Top Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 7. Ünite Öz Değerlendirme Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Top Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 7. Ünite Öz Değerlendirme Cevapları

8. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Top Yayınları 7. Ünite Atatürk’ten Sonra Türkiye İkinci Dünya Savaşı ve Sonrası Sayfa Öz Değerlendirme Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

7. Ünite Öz Değerlendirme

8. Sınıf Top Yayıncılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 120 Cevabı

‘ATATÜRK’TEN SONRA TÜRKİYE: İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI VE SONRASI” ünitesinde hangi konuları hangi düzeyde öğrendiğinizi değerlendirebilmek için aşağıdaki tabloda size uygun olan seçeneği “X” ile işaretleyiniz.

– bu bölümü çok iyi anladım
– bu bölümü hiç anlayamadım
– bu bölümle ilgili eksiklerim var

ÖLÇÜTLER

1 . İkinci Dünya Savaşı’nın sebep, süreç ve sonuçlarını Türkiye’ye etkileri açısından değerlendirebilirim. (bu bölümü çok iyi anladım)
2 . Türkiye’de çok partili siyasi hayata geçişi hızlandıran gelişmeleri, demokrasinin gerekleri açısından açıklayabilirim. (bu bölümü çok iyi anladım)
3 . Türkiye’nin dünya üzerindeki konumunun öneminden yola çıkarak İkinci Dünya Savaşı sonrası değişen ülkeler arası ilişkileri değerlendirebilirim. (bu bölümü çok iyi anladım)
4 . İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Türkiye’de meydana gelen toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeleri açıklayabilirim. (bu bölümle ilgili eksiklerim var)
5 . 1945 sonrası insan hak ve özgürlükleri ile demokratik anlayışın gelişimine yönelik uygulamalara örnekler verebilirim. (bu bölümü çok iyi anladım)
6 . Türk Silahlı Kuvvetlerinin önemini ve görevlerini açıklayabilirim. (bu bölümü çok iyi anladım)
7 . Türkiye Cumhuriyeti’nin temel niteliklerine yönelik iç ve dış tehditlere karşı korunması konusunda duyarlılığa sahibim. (bu bölümle ilgili eksiklerim var)
8 . SSCB’nin dağılmasının dünyaya ve ülkemize etkileri hakkında çıkarımlarda bulunabilirim. (bu bölümü çok iyi anladım)
9 . Türkiye ve yakın çevresindeki enerji kaynaklarının siyasi ve ekonomik önemini değerlendirebilirim. (bu bölümü çok iyi anladım)
10 . Körfez Savaşları’nın Türkiye’ye siyasi, sosyal, askerî ve ekonomik etkilerini değerlendirebilirim. (bu bölümü çok iyi anladım)
11 . Doğal kaynaklardan verimli şekilde yararlanmaya yönelik projeleri ülkemizin kalkınma politikaları çerçevesinde değerlendirebilirim. (bu bölümle ilgili eksiklerim var)
12 . Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerini tarihsel gelişimi açısından analiz edebilirim. (bu bölümü çok iyi anladım)

Öz değerlendirmeniz sonucunda ve sembollerini işaretlediğiniz konuları tekrar çalışınız. Bu konular için öğretmeninizden de yardım isteyebilirsiniz. Öğretmenin Değerlendirmesi:

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir