Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Atatürk ve Mazlum Milletler Cevapları

8. Sınıf Top Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Atatürk ve Mazlum Milletler Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Top Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Atatürk ve Mazlum Milletler Cevapları

8. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Top Yayınları 5. Ünite Atatürkçülük Sayfa 94 Atatürk ve Mazlum Milletler Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Atatürk ve Mazlum Milletler

8. Sınıf Top Yayıncılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 94 Cevabı

Modem Türkiye Cumhuriyetinin Atatürk liderliğinde bağımsızlık ve çağdaş uygarlık yolunda ortaya koymuş olduğu mücadele ve yaptığı inkılaplar, özellikle sömürge imparatorlukları tarafından zulüm ve haksızlığa uğramış, yer altı ve yer üstü kaynakları sömürülmüş milletlere de örnek olmuştur.
Türk Millî Mücadelesi’nin ve Atatürkçülüğün örnek alındığı ülkeleri araştırarak yazınız. Bu ülkelerdeki tanınmış kişilerin Atatürk hakkındaki düşüncelerini ilgili bölümlere yazınız.

Ülke Adı:

  • Cevap: Almanya

Düşünce Sahibinin Adı:

  • Cevap: Almanya Başbakanı Erhardt

Düşünceleri:

  • Cevap: “Atatürk, yüzyılların geleneklerine bağlı kalmış olan ulusuna, içeride ve dışarıda yeni yollar gösterdi. Demokratik bir hukuk devletinin kurulmasına karşı koyan tüm engelleri ortadan kaldırdı. O, Avrupa’ya ve Batı’ya yönelmekle, yeni Türkiye’nin mukadderatını tayin etmiş oldu. Alman ulusu da bir devlet adamı olarak ona karşı büyük şükran hissi beslemektedir.”
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir