Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sivas Kongresi’ni Yaşıyoruz Cevapları

8. Sınıf Top Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sivas Kongresi’ni Yaşıyoruz Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Top Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sivas Kongresi’ni Yaşıyoruz Cevapları

8. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Top Yayınları 2. Ünite Milli Uyanış: Yurdumuzun İşgaline Tepkiler Sayfa 28 Sivas Kongresi’ni Yaşıyoruz Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Sivas Kongresi’ni Yaşıyoruz

8. Sınıf Top Yayıncılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 28 Cevabı

Aşağıdaki kutularda Sivas Kongresi’ne katılan bazı delegeler ve Mustafa Kemal’in “mandacılık” üzerine tartışmaları verilmiştir. Bu konuyla ilgili sınıf ortamında drama çalışması yapınız.

  • Cevap:  Önce sınıfta uygun bir ortam oluşturulur ve konuşmaları yapan karakterleri canlandıracak kişiler sınıftan seçilir ve uygun tiplemeler ile bu kişiler sınıf ortamında canlandırılır. Sonucu ise öğrencilerin doğaçlamasına bırakılır.

Mustafa Kemal’in mandacılığa niçin karsı çıktığını ve dıs yardımların hangi koşullarla kabul edilebileceğine dair görüşlerini asağıya yazınız.

  • Cevap: Mustafa Kemal Atatürk, mandacılığa kesinlikle hayatı boyunca karşı çıkmıştır ve mandacılığın ülkeyi bağımsızlığa değil esarete götüreceğini ileri görüşlülüğü sayesinde görmüştür. Ülkeye gelecek yardımları ise kabul edebileceğini ancak ülkemizin iç ve dış bağımsızlığını zedelemez ise bu yardımları kabul edeceğini ifade etmiştir. 
0
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
9
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir