Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Tablodaki Verileri Değerlendiriyorum Cevapları

8. Sınıf Top Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Tablodaki Verileri Değerlendiriyorum Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Top Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Tablodaki Verileri Değerlendiriyorum Cevapları

8. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Top Yayınları 4. Ünite Çağdaş Türkiye Yolunda Adımlar Sayfa 68 Tablodaki Verileri Değerlendiriyorum Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Tablodaki Verileri Değerlendiriyorum

8. Sınıf Top Yayıncılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 68 Cevabı

Aşağıda Cumhuriyet’in ilk yıllarına ait sağlık personeli sayılarındaki değişim ve Millet Mekteplerinin çalışmalarına ilişkin istatistiki tablolar verilmiştir. Bu istatistiklerden yararlanarak ayrılan boş yerlere sağlık ve eğitim alanında yapılan inkılapların sonuçlarını değerlendiriniz.

Tablo 4.1: 1928 – 1936 Yılları Arasında Sağlık Personeli Sayısal Değişimi

  • Cevap: 1928-1936 yılları arasında sağlık personeli en fazla %175 oran ile hemşire değişimi yaşanmıştır. Bu sırayı ise sırasıyla sağlık memuru, ebe ve doktor takip etmiştir. Bu tabloya bakarak bu dönemde doktor eğitiminin en az olduğunu ve hemşire eğitiminin ise en fazla olduğunu söylememiz mümkün olacaktır.

Tablo 4.2: Millet Mekteplerinin Beş Yıllık Çalışmalarına İlişkin Genel İstatistik

  • Cevap: Bu tabloda 1932-1933 yılları arasındaki millet mektepleri en büyük başarı oranını sağlamıştır. Bununla birlikte tabloya göre en fazla öğretmen sayısı ve okur yazar öğrenci sayısı 1928-1929 yılları arasındaki millet mekteplerinde yer almıştır.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir