Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları / 8. Sınıf Top Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Tehditler Karşısında Türkiye Cumhuriyeti Cevapları

8. Sınıf Top Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Tehditler Karşısında Türkiye Cumhuriyeti Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


8. Sınıf Top Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Tehditler Karşısında Türkiye Cumhuriyeti Cevapları

8. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Top Yayınları 7. Ünite Atatürk’ten Sonra Türkiye İkinci Dünya Savaşı ve Sonrası Sayfa 114 Tehditler Karşısında Türkiye Cumhuriyeti Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Tehditler Karşısında Türkiye Cumhuriyeti

8. Sınıf Top Yayıncılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 114 Cevabı

A. Aşağıda verilen tehdit unsurlarının amaçlarını araştırarak karşılarında yer alan boşluklara yazınız.

Terör

  • Cevap: Terör faaliyetlerinin ve terörizmin en temel amacı Güney Doğu Anadolu Bölgesini Türkiye topraklarından ayrılmasını ve orada Kürdistan adında bir Kürt devletinin kurulmasını sağlamaktır.

Misyonerlik Faaliyetleri

  • Cevap: Misyonerlik faaliyetlerinin temel amacı Müslümanları Hristiyanlık tarafına çekmek olsa da asıl amaçları Türk milli kültürüne zarar vermek ve milli kültürü asimile etmektir.

İrticai Faaliyetler

  • Cevap: İrticai faaliyetlerin temel amacı ülkemizde işleyen çağdaş devlet düzenini yok ederek eski saltanat sistemine ülkemizin geri dönmesini sağlamaktır.

B. Türkiye, terörle mücadeleye yönelik her yıl ortalama ne kadar para harcamaktadır? Araştırınız. Harcanan bu paranın ülke kalkınmasında kullanılması durumunda neler yapılabileceğini aşağıdaki bölüme yazınız.

  • Cevap: Her yıl Türkiye ekonomisinde terörle mücadele için ciddi harcamalar yapılmaktadır. Ay olarak belirli bir rakam olmasa da son 30 yılda terörle mücadeleden savunmak için 1.2 trilyon para harcanmıştır.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir