? 8. Sınıf Tuna Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Çalışma Kitabı Sayfa 23 Cevabı | Evvel Cevap

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Tuna Yayınları / 8. Sınıf Tuna Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Çalışma Kitabı Sayfa 23 Cevabı

8. Sınıf Tuna Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Çalışma Kitabı Sayfa 23 Cevabı


8. Sınıf Tuna Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Çalışma Kitabı Sayfa 23 Cevabı

Aşağıda Mondros Ateşkes Antlaşması’ndan sonra başlayan işgallere karşı ülkemizde kurulan millî cemiyetlerden bazıları verilmiştir. Her cemiyetin yanındaki noktalı yere, o cemiyetin kurucularına hitaben, yaptıkları hizmetlerden dolayı kısa bir teşekkür mektubu yazınız.

Trakya-Paşaeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti

  • Cevap: Trakya ve çevresinin Yunan eline geçmemesi için varınız ve yoğunuzu ortaya koyarak yapmış olduğunuz mücadeleden dolayı size minnetlerimizi sunarız.

İzmir Müdafaa-i Hukuk-ı Osmaniye Cemiyeti

  • Cevap: İzmir halkı olarak göstermiş olduğunuz vatanseverlikten ve düşman karşısındaki dik duruşunuzdan dolayı sizlere teşekkür ederiz.

Vilayat-i Şarkiye Müdafaa-i Hukuk-ı Milliye Cemiyeti

  • Cevap: Doğu illerimizin Ermenilerin elinde yakıp yıkılmasını ve halkımızın zulüm görmesini engellediğiniz için sizleri takdir ederim.

Trabzon Muhafaza-i Hukuk-ı Milliye Cemiyeti

  • Cevap: Rumların bu güzel vatan toprağımızda Pontus Rum devleti kurma emellerini engellemek üzere göstermiş olduğunuz özveriyi hiçbir zaman unutmayacağız.

Millî Kongre Cemiyeti

  • Cevap: Sadece bir bölgeyi değil tüm yurdun kurtarılması gerektiğini basın ve yayın yoluyla duyurduğunuzdan dolayı sağolun.

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Tuna Matbaa Yayınları Çalışma Kitabı Sayfa 23 CevabıBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir