Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Evvel Video
9. Sınıf Fersa Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Fersa Yayınları Coğrafya Ders Kitabı İnsanın Doğayı Kullanması Cevapları

Hediye Vakti

9. Sınıf Fersa Yayınları Coğrafya Ders Kitabı İnsanın Doğayı Kullanması Cevapları

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Meb Yayınları 4. Ünite  Çevre ve Toplum Sayfa 192, 193, 194  İnsanın Doğayı Kullanması Etkinlik Soruları ve Cevapları

 İnsanın Doğayı Kullanması

9. Sınıf Fersa Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 192 Cevabı

Çevrenizde tarım ve ulaşım amacıyla doğadan nasıl yararlanıldığını araştırınız. Elde ettiğiniz bilgileri sınıfta paylaşınız.

  • Cevap:  Doğal çevre insanların temel ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Doğa, insanın hayatına devam edebilmesi için gerekli şartların olgunlaşmasıyla hazır hale gelmektedir. Çevremizde tarım ve ulaşım ihtiyaçları amacıyla doğadan yararlanılmaktadır. Böylece şehirler kurulmakta ve yeni yerleşim yerleri belirlenmektedir. Tarım faaliyetlerinin gerçekleşmesi için iklim, yeryüzü şekilleri ve toprak özellikleri bakımından doğada en uygun yer seçilmektedir. Ulaşımda da kara yolu, deniz yolu, hava yolu ve demir yolu gibi alternatiflerle doğada uygun alanlar seçilmekte ve insanlar bir yerden başka bir yere gidebilmektedir. Böylece insanlar doğadan istediği gibi yararlanmakta ama doğaya zarar vermeden hayatlarına devam etmek zorundadır.

9. Sınıf Fersa Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 194 Cevabı

Yakın çevrenizde köprü, tünel, viyadük vb. projelerden birinin bulunduğu yere bir gezi düzenleyiniz. Bu tür bir alanda insanın doğadan yararlanma biçimini inceleyiniz. İzlenimlerinizi, elde ettiğiniz bilgileri ve çektiğiniz fotoğrafları sınıfta sergileyiniz.

  • CevapKöprüler ya böyle bir kıyıdan öteki kıyıya geçmek için ya da turistik yerlerde geziler için kullanılabilir. Bu bakımdan her yönlü işlevleri vardır diyebiliriz.
2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!