Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
9. Sınıf Fizik Kavram Öğretimi Kitabı

9. Sınıf Fizik Kavram Öğretimi Kitabı Cevapları Sayfa 99

“9. Sınıf Fizik Kavram Öğretimi Kitabı Cevapları Sayfa 99” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Fizik Kavram Öğretimi Kitabı Cevapları Sayfa 99

ALİ NE KADAR YOL ALDI?

• Karşınızdaki hedefe koşarken yön değiştirirseniz yolunuzu uzatmış olur musunuz?

  • Cevap: Karşınızdaki hedefe koşarken yön değiştirirseniz yolunuz uzayabilir. Çünkü yön değiştirmek, yürüyüş veya koşu yaptığınızda daha az direk yol almanıza neden olur. Bu, yolunuzun uzunluğunu arttırır ve hedefe ulaşmak için daha fazla zaman alır.

• Şehirler arası yolculuklarda, yol kenarında gördüğünüz kara yolları tabelalarında şehir isimlerinin yanında “…km” şeklinde yazan rakam ve uzunluk birimleri sizce neyi ifade etmektedir?

  • Cevap: Şehirler arası yolculuklarda, yol kenarında gördüğünüz kara yolları tabelalarında şehir isimlerinin yanında ” …km” şeklinde yazan rakam ve uzunluk birimleri, o şehir arasındaki mesafeyi ifade etmektedir. Bu mesafe, o şehirler arasındaki yolun gerçek uzunluğunu gösterir ve yolculuk yaparken yolculuk planlaması yapmak için kullanılabilir.

Yönerge: Verilen görsel ve metinden yararlanarak aşağıdaki soruları cevaplayınız.

ALİ NE KADAR YOL ALDI?

Aşağıdaki görselde, Sevenler Sitesi’ne ait bir minyatür resim verilmiştir.

Sevenler Sitesi A blokta yaşamakta olan Ali; bisikletiyle önce B bloktaki arkadaşı İsmet’e, ardından D bloktaki Ceyhun’a gidip oyun oynamayı düşünmektedir. Minyatürdeki bisiklet yolu kırmızı renkte gösterilmiştir. Bloklar arasındaki gerçek mesafelerin bisiklet yolu üzerindeki uzunlukları, site yönetimi binasındaki gösterge tablosunda aşağıdaki gibi verilmiştir.

9. Sınıf Fizik Meb Yayınları Kavram Öğretimi Kitabı Cevapları Sayfa 99 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!