Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
9. Sınıf Matematik Eksen Yayıncılık

9. Sınıf Matematik Eksen Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 204

9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 204 Cevapları Eksen Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Matematik Eksen Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 204

1. Bir yarışmada sorulan soruların bazılarının doğru cevabı 4 puan, bazılarının doğru cevabı 6 puandır.
Yarışmadaki 12 sorunun hepsine doğru cevap veren yarışmacı 54 puan kazandığına göre 6 puanlık kaç soruya doğru cevap vermiştir?

Bir kasadaki limonların önce — si, sonra kalan limonların yarısı satılmıştır. Geriye 10 limon kaldığına göre başlangıçta kasada kaç limon vardı?

3. Bir bisikletli bir yolun önce — ini, sonra kalan yolun — ini gidiyor. 40 m daha gittiğinde yolun yarısına geliyor. Yolun uzunluğu kaç metredir?

4. Taksitli fiyatı 2400 TL olan bir koltuk takımı peşin alındığında taksitli fiyat üzerinden %20 indirim uygulanacaktır. Peşin ödeme yaparak bu koltuk takımını alan bir kişi kaç lira kâr etmiştir?

5. Bir kuaförde saç kestirme 20 TL, fön çektirme 10 TL, saç kestirme ve fön çektirme 25 TL dir. Bir gün içinde kuaföre toplam 18 müşteri gelmiştir. Saç kestiren müşteri sayısı 10, fön çektiren müşteri sayısı 13 olduğuna göre bu kuaförün o günkü kazancı kaç liradır?

6. Ömer ve Hakan’ın bugünkü yaşları toplam 30 dur. Ömer 3 yıl önce, Hakan 4 yıl sonra doğmuş olsaydı bugünkü yaşları toplamı kaç olurdu?

7. Bir baba ile iki çocuğunun yaşları toplamı 70 tir. 5 yıl önce babanın yaşı çocuklarının yaşları toplamının 3 katından 5 eksikti. Buna göre babanın şimdiki yaşı kaçtır?

8. Kilogramı 4 liradan alınan bir kayısı kurutulunca ağırlığının %40 mı kaybediyor. Kuru kayısının kilogramı 10 liradan satılırsa yüzde kaç kâr edilir?

9. Bir satıcı elindeki bardakların %60 mı %30 kârla satıyor. Geriye kalan bardakların yarısı kırılıyor. Satıcı zarar etmemek için kalan bardakları en az yüzde kaç kâr ile satmalıdır?

  • Cevap:

9. Sınıf Eksen Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 204 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close