Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
9. Sınıf Matematik Eksen Yayıncılık

9. Sınıf Matematik Eksen Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 205

9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 205 Cevapları Eksen Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Matematik Eksen Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 205

10. Aynı nitelikteki 6 işçi birlikte çalışmaya başlıyorlar. Her gün bir işçi ayrılıyor ve işin tamamı 4 günde bitiyor.
Buna göre bir işçi tek başına işin tamamını kaç günde bitirebilir?

11. Boyları eşit iki mumdan biri 8 saatte, diğeri 6 saatte tamamen eriyor. Aynı anda yakıldıktan kaç saat sonra mumların boylarının oranı — olur?

Sabit hızla aynı yöne hareket eden iki hareketlinin aldıkları yolun zamana göre değişimini gösteren doğrusal grafik yanda verilmiştir. Buna göre I. hareketli II. hareketliye kaç saniye sonra yetişir?

13. Erkan bisikletiyle belli bir yolu 6 km/sa. hızla gitmiş ve 12 km/sa. hızla geri dönmüştür. Erkan’ın gidiş dönüşteki ortalama hızı kaç m/sn. dir?

14. Turhan bir işin ini yaptıktan sonra 8 gün daha çalışarak işin yarısını bitiriyor.Turhan işin tamamını bitirmek için kaç gün daha çalışmalıdır?

15. Tuz oranı %10 olan 20 litre tuzlu suya kaç litre su eklenirse karışımın tuz oranı %8 olur?

16. Reyhan Hanım, şapka örüp satarak aile ekonomisine katkıda bulunmak istiyor. Şapka modelleri için 30 TL ye bir dergi alıyor. Öreceği bir şapka için malzeme giderinin 5 TL olacağını hesaplayıp satış fiyatını 20 TL olarak belirliyor.
Bu şapkaların satışından en az 270 TL kâr etmek isteyen Reyhan Hanım en az kaç şapka satmalıdır?

Bir kakaolu sütün içindeki süt ve kakao miktarlarının oranını gösteren doğrusal grafik yanda verilmiştir. Bu kakaolu sütün 160 gramının içine 40 gram kakao ekleniyor. Yeni karışımın kakao oranı yüzde kaç olur?

  • Cevap:

9. Sınıf Eksen Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 205 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close