Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
9. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 22 Cevabı

9. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 22 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

9. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 22 Cevabı

SORULAR

“Yıldızlar dağılıp saçıldığında, denizler yükselip birbirine kafıldığında, kabirlerin alfı üstüne getirildiğinde; her insan dünyada neleri yapfığını ve neleri yapmadığını açıkça bilecektir. Ey insan! Yüce Rabbin hakkında seni yanıltıp aldatan ne oldu?” (İnfitâr suresi, 1-6. ayetler)

Yukarıdaki ayette verilmek istenen mesajı defterinize not ediniz.

  • Cevap:

Kıyamet günü olacak olaylar anlatılarak insan uyarılmıştır.
Kıyamet günü uzaydaki çekim kuvveti bozulacağı, dünyanın sarsılacağı, denizlerin yükseleceği, toprağın alt üst olacağı düzen ve dengenin kalmayacağı anlatılmıştır.
Dünyadaki düzenin varlığı işaret edilerek, İnsana Allah’a inanmaktan alıkoyanın kendisini alıkoyanın ne olduğu sorularak insan uyarılmıştır.

9. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 22 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
7
angry
1
unlike
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!