Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

9. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Sayfa 57 Cevabı

9. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Sayfa 62 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Hz. Muhammed'in Hayatı Meb Yayınları / 9. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Sayfa 60 Cevabı

9. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Sayfa 60 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


9. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 60 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

9. Sınıf Meb Yayınları Ortaöğretim Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 60 Cevabı 

Peygamber Efendimizin (s.a.v) Mekke’deki çirkinliklerden rahatsız olarak Hira’da tefekkür etmesinin, onun vahiy sürecine hazırlanmasındaki katkısını düşününüz.

  • Cevap: Peygamberimizin (s.a.v) daha çok düşünme zamanı oldu ve bu da aklında bulunan pek çok soru işaretlerini gidermesine yardımcı oldu.

Peygamber Efendimizin (s.a.v) ilk vahiy sırasında yaşadıklarına hiç şüphe etmeden inanan eşi Hz. Hatice (r.a), onun doğru söylediğine delil olarak neleri göstermiştir? Yazınız.

  • Cevap: Eve dönen Peygamberimiz (s.a.v) hemen kendisini örtmelerini istedi. Bunun üzerine Hz. Hatice (r.a) onu örttü. Peygamberimiz (s.a.v), üzerindeki hâl geçtikten sonra başından geçenleri eşine anlattı. Hz. Hatice (r.a), peygamberlik öncesi faziletli davranışlarını dile getirerek onun doğru yolda olduğunu şöyle ifade etti: “Vallahi Allah seni hiçbir zaman utandırmaz. Çünkü sen, akrabaları gözetir; düşküne fakire yardım edersin. Misafiri ağırlar ve haklıdan yana olursun.”
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir