Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Hz. Muhammed'in Hayatı Meb Yayınları / 9. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Sayfa 95 Cevabı

9. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Sayfa 95 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


9. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 95 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

9. Sınıf Meb Yayınları Ortaöğretim Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 95 Cevabı 

Medine’de inşa edilen Mescid-i Nebi’nin, İslam toplum ve medeniyetinin oluşmasındaki etkilerini listeleyiniz.

  • Cevap: Bu mescidi, ileriki yıllarda Allah Resulü tarafından İslam’ın anlatıldığı, Müslümanların cemaatle namaz kıldığı ve önemli meselelerin görüşülüp karara bağlandığı bir yer oldu. Aynı zamanda Müslümanların birlik ve beraberliğini sağlayan bir merkez durumuna geldi. Bunlarla birlikte İslam dininin yayılmasında önemli rol alacak manevi rehberleri yetiştiren bir okul oldu. Yapılan mescide bitişik olarak Peygamberimiz ile ailesinin kalacağı odalar ilave edildi. Peygamberimiz mescidin inşası bittikten sonra, geçici olarak yerleştiği Ebueyüb’ün evinden ayrılarak kendisi için yapılan odaya geçti.

Ashâb-ı Suffe’ye verdiği emeklerden yola çıkarak Peygamber Efendimizin (s.a.v) eğitime ve insan yetiştirmeye verdiği önemi yorumlayınız.

  • Cevap: Peygamber Efendimiz oldukça yardımsever ve merhametlidir ve dünyada yaşayan herkesin okumasını ve cahiliye devrinden kurtulmasını isterdi, buna da çok önem verirdi.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir