Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü Meb Yayınları / 9. Sınıf Meb Yayınları Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı

9. Sınıf Meb Yayınları Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


9. Sınıf Meb Yayınları Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü Ders Kitabı Sayfa 1 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

9. Sınıf Meb Yayınları Ortaöğretim Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü Ders Kitabı Sayfa 1 Cevabı 

• İnsanların toplu taşıma araçlarını daha fazla tercih etmelerini sağlamak böylece toplu taşıma araçlarının kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla bir broşür hazırlayınız. Hazırladığınız broşürünüzü sınıfınızda tanıtınız.

  • Cevap:

• Aşağıda yer alan çözüm önerilerinden hareketle engelli vatandaşların trafikte karşılaştığı sorunları aşmak amacıyla siz de bir proje geliştiriniz.

  • Cevap:

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde yaşayan görme engellilerin karşıdan karşıya geçmelerini kolaylaştırmak amacıyla trafik lambalarının bulunduğu bölümlere sesli sinyalizasyon sistemi kuruldu. Kütahya Belediyesi, toplu taşımada engelli ve yaşlı vatandaşlara hizmet verecek iki özel otobüsü kentte
hizmete sundu. Ankara’da görme engelli bireylere destek olmak üzere Hacettepe Teknokentte akıllı otobüs durakları projesi hazırlandı. Bu proje ile telefona yüklenecek bir yazılımla görme engelli bir vatandaş; gitmek istediği durağın yerini, gelen otobüsün numarasını ve güzergâhını bu uygulamadan öğrenebilecek. Durak ile toplu taşıma aracı arasındaki iletişim, elektronik etiketleme sistemi teknolojisi ile sağlanacak ve şoföre durakta bir engelli yolcu olduğu bildirilecek.

• Toplu taşıma araçlarında gözlemlediğiniz görgü kurallarına aykırı, başkalarını rahatsız edecek bir dizi söz ve davranışa rastlamış; bunları yazılı, görsel ve dijital medya kaynaklarından okuyup izlemişsinizdir. Bu davranışları önlemek için siz de orijinal, uygulanabilir fikirler üretiniz. Bu fikirlerinizden hareketle bir kompozisyon yazınız. Daha sonra bu çalışmalarınızı akran değerlendirmesi için arkadaşlarınızla paylaşınız ve herkes bir diğer arkadaşının kompozisyonunu okuyup 185. sayfadaki akran değerlendirme formuna göre değerlendirsin.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir