Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

9. Sınıf Meb Yayınları Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü Ders Kitabı Sayfa 103 Cevabı

9. Sınıf Meb Yayınları Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü Ders Kitabı Sayfa 106 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü Meb Yayınları / 9. Sınıf Meb Yayınları Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü Ders Kitabı Sayfa 104 Cevabı

9. Sınıf Meb Yayınları Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü Ders Kitabı Sayfa 104 Cevabı9. Sınıf Meb Yayınları Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü Ders Kitabı Sayfa 104 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

9. Sınıf Meb Yayınları Ortaöğretim Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü Ders Kitabı Sayfa 104 Cevabı 

1. Trafik işaretlerini ve işaret levhalarını bilmek ve bu işaretlere uymak neden önemlidir? Açıklayınız.

  • Cevap: Trafiğin düzenlenmesinde kurallar ortaya konmuştur. Bu kurallar kanuni olarak düzenlemiştir. Trafik kuralları hatırlatıcı, uyarıcı ve bildirici olarak düzenlenmiştir. Trafik işaretlerini ve işaret levhalarını bilmek ve bu işaretlere uymak gerekir. Çünkü trafikte belli bir düzenin oluşması ve can ve mal kaybının önlenmesi buna bağlıdır.Trafik işaretlerini ve işaret levhalarının hepsini ya da bir kısmını bilmek trafikte araç kullanmayı ve yaya olarak bir yerden bir yere gitmeyi kolaylaştırır. Can ve mal güvenliğinin sağlanması ve kolay bir şekilde ulaşım ihtiyacının giderilmesi için trafik işaretlerini bilmek ve bu işaretlere uymak gerekir.

2. Yol çizgilerinden anlamını bildiklerinizi sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Trafik işaret ve levhaları trafiğin düzenli ve güvenli bir şekilde ilerlemesini sağlar. Onların korunması yaya ve sürücü yaşamının korunması demektir. Trafik işaretlerine zarar verilmesi durumunda ise trafikte kargaşalar, kazalar ve can ve mal kaybı yaşanır. Bu bakımdan trafik işaretlerinin korunması önemlidir.

3. Trafik işaret levhalarının korunması niçin önemlidir? Bu levhaların korunmaması durumunda trafikte ne gibi sıkıntılar ortaya çıkar? Sınıfta tartışınız.

  • Cevap:
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!