Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
9. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı 1. Ünite Giriş Yazma Çalışmaları Cevapları

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Meb Yayınları 1. Ünite Giriş  Sayfa 29, 30, 31, 32 1. Ünite Giriş Yazma Çalışmaları Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

9. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı 1. Ünite Giriş Yazma Çalışmaları Cevapları

9. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 32 Cevabı

Aşağıda verilen açıklamayı ve parçaları dikkate alarak yazma aşamaları doğrultusunda, “Niçin yazıyoruz?”, “Nasıl yazmalıyız?” soruları çerçevesinde serbest metinler yazınız.

  • Cevap: Yazı yazmak asırlar boyu insanların düşüncelerini ve duygularını yansıtabildiği bir araç olmuştur. Yaşadıklarını, gördüklerini, hissettiklerini bazen hayal gücüyle harmanlayarak bazen de olduğu gibi yazmıştır. İnsanlar bu yazdıklarının bir kısmını kendilerine saklamışlar, bir kısmını da tüm dünyayla paylaşmışlardır. Yazmayı insanlar çoğu zaman bir kaçış olarak görmüşlerdir. İçlerindeki duygu ve düşünceler bazen çok ağırlaşmıştır ve onları yazıya dökerek içlerini boşaltmışlardır. Yani yazıyı insanı ruhsal anlamda rahatlatan bir araç olarak görebiliriz. Özellikle günlükler bunların en önemli örneğidir. Sırlarını, en derin duygularını günlüklerine yazarak insanlar omuzlarından bir yük atar ve dertlerini, sevinçlerini paylaşmış olurlar. Acılarını kağıda dökerek hafifletmiş olurlar. Yazmanın daha basit ama belki de topluma daha yararlı bir nedeni de topluma bir şeyler katmaktır. Bazı yazarlar öğretici metinler yazarak okuyucuların bir şeyler öğrenmesini amaçlar. Bu amaca ulaşmak için kitaplar, denemeler yazarlar. Kendi düşüncelerini de söyleyerek topluma düşünmeye, araştırmaya, yazmaya iterler.

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları Sayfa 29, 30, 31, 32 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
clap
1
unlike
1
angry
0
happy
0
love
0
confused
0
sad

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!