Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları / 9. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı 2. Ünite Hikaye Okuma Çalışmaları Cevapları

9. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı 2. Ünite Hikaye Okuma Çalışmaları Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


9. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı 2. Ünite Hikaye Okuma Çalışmaları Cevapları

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Meb Yayınları 2. Ünite Hikaye Sayfa 40, 41, 42 Okuma Çalışmaları Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

9. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 40 Cevabı

1. İnsanların tanımadıkları kimselere güvenmesinin ne gibi sorunlara yol açabileceğini tartışınız.

  • Cevap: İnsanlar tanımadıkları kişilere güvenirlerse başlarına büyük sorunlar açabilirler. Çünkü güvenilmeyen insanlar her türlü şeyi yapacak tiplerdir. Onların sözüne güven olmaz. Tanımadığınız insanlara karşı mesafeli olmalısınız. Böylece onları tanıma ve değerlendirme şansı yakalayabilirsiniz.

2. Hikâye okumanın kişiye kazandıracakları hakkında görüşlerinizi belirtiniz.

  • Cevap: Hikaye okumak insanın hayatı daha iyi tanımasını hayatta yer alan kişilikleri tipleri daha fazla bilmesine yardımcı olur. Bunun yanında hikaye okuma hayal gücümüzü zenginleştirir. Böylece geleceğe bakış açımızı ve de hayatımızı etkileyebilir.

3. Bazı hikâyeler olay ağırlıklı iken bazıları yaşamdan bir kesiti ruhsal çözümlemelerle yansıtır. Aşağıdaki metinleri bu bilgiden hareketle değerlendiriniz.

  • Cevap: Ömer Seyfettin olaylara ağırlık veren hikaye yazma tekniğini kullanırken Ziya Osman Saba ise daha fazla durumlara ve de kesitlere önem veren bakış açısıyla hikayelerini oluşturmuştur.
8
like
1
love
1
haha
2
wow
6
sad
9
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir