Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
9. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı 7. Ünite Biyografi Otobiyografi Sözlü iletişim Cevapları

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Meb Yayınları 7. Ünite Biyografi Otobiyografi Sayfa 218 Sözlü iletişim Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

9. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı 7. Ünite Biyografi Otobiyografi Sözlü iletişim Cevapları

9. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 218 Cevabı

a. Kendinizi ve yakından tanıdığınız birini tanıtınız.

  • Cevap: Arkadaşım küçük yuvarlak başlı, yüksek alınlı, beyaz çehreli, hiddetlendikçe çatılır az eğri kaşlı, mavi gözlü, küçük burunlu, güzel ağızlı, uzun boylu, zayıf, elleri ayakları küçük bir insan. Sakin yapılı. Nadiren sinirlenir fakat hakkını korumak için elinden geleni yapar. Yalandan hoşlanmaz yanlışı gördüğü zaman düzeltmeye çalışan dürüstlüğe çok önem veren bir kişiliği var. Gösterişli giyinmeyi sevmez. Genelde sade giysilerden hoşlanır. Elektronik cihazlarla ilgilenmeyi ve yeni çıkan ürünleri takip etmeyi sever. Güzel koku sürünmeyi sever yanından eksik etmez. Paylaşmayı seven cömert bir yapısı var.

b. İki anlatım arasındaki farkı değerlendiriniz.

  • Cevap: Birinci tanıtım metni maddeler halinde iken ikinci tanıtım yazısı düz yazı şeklindedir, ilkinde açıklayıcı ve tanıtıcı bilgiler varken İkincisinde kişisel ve öznel yargılara da yer verilmiştir.

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları Sayfa 218 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
clap
1
unlike
0
happy
0
love
0
confused
0
sad
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!