Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları / 9. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Kitabı Sayfa 294 Cevabı

9. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Kitabı Sayfa 294 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


9. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Kitabı Sayfa 294 Cevabı

Metni Anlama ve Çözümleme

1. Okuduğunuz e-postanın konusunu açıklayınız.

  • Cevap: Bir yazarın bitirmiş olduğu bir kitap üzerine yayınevine yazmış olduğu bilgilendirme mailinden oluşmaktadır. Bu mail sayesinde hem eserini ulaştırmış olacak hem de yayınevinden gelecek değerlendirmeler ve eleştiriler neticesinde eserini yeniden düzenleyebilecektir.

2. Yukarıdaki e-postayı, daha önce okuduğunuz e-posta ile karşılaştırınız. Anlatım farklılık­larının nedenlerini açıklayınız.

  • Cevap: İlkinde bir davet vardı. Bir lisenin eski öğrencilerine yollamış olduğu ve bir etkinliğin haber verildiği e-postaydı. Oysa burada amaç ve e-postanın gönderildiği yer tamamen farklıdır. İkinci e-posta ise bir yayınevine yollanmıştır.

3. Okuduğunuz e-postanın hitap cümlesinde neden isim belirtilmemiştir? e-postanın Konu­sundan hareketle açıklayınız.

  • Cevap: Çünkü kuruma gönderilmiştir. Bundan dolayı kurum adı kişi adından öne alınmıştır. Bu da isim yazılmamasının en büyük nedenidir.

Eleştirel Okuma

1. Okuduğunuz e-postada bir yazarın kitabını yayınevine gönderdikten sonra editöre yazdığı bilgi notu bulunmaktadır. Siz, bir gazete ve dergiye yayımlanmak üzere gönder­diğiniz yazıdan sonra neler yapardınız? Anlatınız.

  • Cevap: Önce kendimi tanıtan ufak bir yazı yollardım. Ardından insanların yazdığım eser hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayacak başka eklentilerde yapardım. Ondan sonra yazmış olduğum eseri yayınevine yollama yolunu seçerdim.

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Kitabı Meb Yayınları Sayfa 294 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir