Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Netbil Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Cevapları / 9. Sınıf Netbil Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 110 Cevabı

9. Sınıf Netbil Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 110 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


9. Sınıf Netbil Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 110 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “9. Sınıf Netbil Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Özgür SUNA tarafından 184 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Vuslat Merve Özkan tarafından yapılmış.

9. Sınıf Netbil Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 110 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Etkinliğin Adı: Bilimsel Bir Problemin Çözümü
Etkinliğin Amacı: Bilimsel Çalışma Basamaklarını Uygulamak
Uygulama: Oda sıcaklığında bırakılan salatalığın bir süre sonra küflenmeye başladığı görülmüştür.

Bu gözlem dikkate alınarak bilimsel yöntem basamaklarını uygulayıp salatalığın bozulma nedenini rapor hâline getiriniz.

  • Cevap: Salatalığın küflenmesine neden olan şey küf mantarıdır. Küf mantarı, mikroskobik boyuttadır. Çevremizde, havada ve her yerde bulunur. Salatalık, fiziksel olarak zarar gördüğünde, iç sıvıları hasarlı noktadan sızmaya başlar. Havada bulunan küf sporları bu noktaya doğru hareketlenirler. Buradaki malzemeyle beslenir, çoğalır ve sonunda gözle görünebilen koloniler  oluştururlar.Salatalık  küfe uygun ortamda ne kadar kalmışsa, hücreleri de o kadar yumuşar ve küflenme durumu daha çabuk oluşur.
2
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir