Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Netbil Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Cevapları / 9. Sınıf Netbil Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 76 Cevabı

9. Sınıf Netbil Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 76 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


9. Sınıf Netbil Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 76 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “9. Sınıf Netbil Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Özgür SUNA tarafından 184 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Vuslat Merve Özkan tarafından yapılmış.

9. Sınıf Netbil Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 76 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

SoruGörsellerde yer alan canlılardan hangilerini çıplak gözle göremezsiniz?

  • Cevap: Canlı varlıklar hücre adı verilen birimlerden oluşur. Hücre genellikle çıplak gözle görülemeyecek kadar küçüktür. Bu nedenle hücreleri incelemek için büyütme özelliği olan mikroskoptan yararlanılır. Ancak deve kuşu yumurtası gibi gözle görülebilecek kadar büyük hücreler de vardır. Öglena, çıplak gözle görülemeyen tek hücreli mikroskobik canlılardandır. Bitki ve insan gibi gözle görülebilecek kadar büyük olan canlılar, çok sayıda hücrenin bir araya gelmesiyle oluşmuştur.
0
like
0
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir