Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı

“9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı

Hz. Peygamber (s.a.v.) ile Ebu Zerr el-Gıfari (r.a.) adlı sahabi bir gün birlikte yolculuk ediyorlardı. Hz. Peygamber (s.a.v.) yolculuk sırasında Ebu Zerr’e (r.a.) birtakım sorular soruyor, Ebu Zerr de (r.a.) Hz. Peygamber’in (s.a.v.) daha iyi bileceğini söyleyerek onun açıklamalarını dinliyordu. Hz. Peygamber’in (s.a.v.) sorularından biri şöyleydi: “Ebu Zerr, yatağından kalkıp mescide gidemeyecek, mescide gidip de yatağına dönmeye takatin kalmayacak kadar aşırı bir açlığa maruz kalırsan ne yaparsın?” Bu soru üzerine Ebu Zerr (r.a.) yine Hz. Peygamber’in (s.a.v.) ne diyeceğini öğrenmek için ‘Allah ve Resulü daha iyi bilir.’ diye cevap verdi. Hz. Peygamber (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Bu durumda dahi iffetli olman gerekir.” (İbn Mace, Sünen, Fiten, 10)

Yukarıda anlatılan olayı arkadaşlarınızla iffet değeri açısından yorumlayınız.

  • Cevap: Hz. Muhammed’in ne kadar iffetli olduğunu hangi durumda olursa olsun insanın doğru yoldan şaşmaması gerektiğini anlıyoruz.

9. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Nev Yayınları Sayfa 100 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
1
0
0
5
0
3

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!