Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 121 Cevabı

“9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 121 Cevabı” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 121 Cevabı

İran’daki İslam medeniyetinin önemli eserlerinden birini araştırarak arkadaşlarınızla değerlendiriniz.

  • Cevap: İran’ın Türkmen sahra bölgesinde Ziyari Hanedanlığı’ndan kalma en önemli tarihi yapı niteliğindeki Kabus Kümbeti, İslam medeniyetinin altın devrine ait bir anıt olarak asırlara meydan okuyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Kabus Kümbeti, Abbasi halifeliğine bağlı Ziyari Hanedanlığı Emiri Kabus bin Veşmgir’in talimatıyla 1006 yılında inşa edilmiş.

Horasan ve Horasan Erenleri sizde ne gibi çağrışımlar yapıyor? Arkadaşlarınızla konuşunuz

  • Cevap: Tasavvuf kültürü ile kendini eğiten bu erenler İslamiyet’in Anadolu’da ve daha birçok yerlerde yayılmasında büyük hizmetler vermişlerdir. Moğol istilasından sonra Anadolu’ya gelenleri Osmanlı İmparatorluğu’nun hazırlayıcıları olmuşlardır.

9. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Nev Yayınları Sayfa 121 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!