Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı

“9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı

Sahabeden Ammar b. Yasir (r.a.), Mekke döneminde Kureyşli müşriklerin ağır baskılarına, eziyetlerine, ölüm tehditlerine dayanamayarak kalben inandığı hâlde diliyle Müslüman olmadığını ve İslam’dan çıktığını söylemiştir. Bu olay üzerine Nahl suresinin 106. ayeti inmiştir: “Kim iman ettikten sonra Allah’ı inkâr ederse -kalbi iman ile dolu olduğu hâlde (inkâra) zorlanan başka- ve kim kalbini kâfirliğe açarsa işte Allah’ın gazabı bunlaradır. Onlar için büyük bir azap vardır.” Yukarıdaki olayı iman ve inkâr kavramları açısından değerlendiriniz.

  • Cevap: Müslüman doğan bir ruha iman vermeyip Allah’tan başka buyuk yoktur kudret sahibi ondandır tek ilahtır demez ve inanmazsa, zulme karsı boyun eğer de zalime kulluk yaparsa dinden çıkmış bulunur ve zalimlerinde zalimi olur bu sebepten Allah ona bedelini çok ağır verir asla da kurtulamaz lanetli olur.

İman-tasdik ve iman-ikrar arasındaki ilişkiyi nasıl açıklarsınız? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: İçindeki imanı ilk kalp ile tasdik yani inanmak sonra dil ile ikrar yani söylemektir. Hiçbir insan imana sahip olmadan yeryüzünde yaşamadı. Hepimiz imanın öğretmenlere, arkadaşlara, köşe yazarlarına, politikacılara güvenme olduğunu biliyoruz. Bunlar tasdik edince biz de kabul ediyoruz. Ama önemli olan kalpten iman edip içten tasdik etmektir.

9. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Nev Yayınları Sayfa 24 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
27
5
2
0
9
1
1

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!