Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 26 Cevabı

“9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 26 Cevabı” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 26 Cevabı

Sizce bilgi, kişinin imanının tahkik seviyesine ulaşmasına nasıl katkıda bulunur? Arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap:  İman bir nurdur, Allah’ın bir lütfudur. Fakat iman aynı zamanda bir ilimdir, öğrenilmesi gereken bir hakikattir. İmanımızın güçlenmesinin iki yolu vardır:Birisi ve en birincisi, Kitap ve sünnet çizgisinde Ehl-i sünnetin akidesini öğrenmek ve çağımızın bir gereği olarak bunu tahkik süzgecinden geçirmektir. İkincisi: Salih amel yaparak, günahlardan sakınarak kalbini tasfiye etmek, nefsini tezkiye etmek suretiyle manevî alanda terakki etmektir.

Sizce iman etmek aynı zamanda amel etmeyi de gerektirir mi? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap:  İman etmek; Sözlük anlamlarını incelediğimizde  karşımıza çıkan genel tanım; herhangi bir şekilde  farklı özelliklere sahip olan inanç sistemlerinin birini kabul ederek onun doğru kabul ettiklerini doğru kabul etmek, yanlış kabul ettiklerini yanlış kabul etmek(dogma), inanç, inanmak Amel etmek; Sözlük anlamında bir hedef için iş yapmak olarak  ifade edilmektedir. Bu tanımlara göre cevabımız evet gerektirir. Nedenini kısaca açıklayacak olursak; İnsanların davranışlarını incelediğimizde yaptıkları davranışların birçok nedeni olduğunu görürüz. Bu davranışları yapmalarını sağlayan motivasyon araçlarının olduğunu görürüz. Davranışı sağlayan motivasyon olduğuna görürüz. Bir inanç sistemine inandığını, iman ettiğini söyleyen bir insanın buna uygun davranışlar geliştirmesi beklenmektedir.

9. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Nev Yayınları Sayfa 26 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
5
9
3
3
2
1
1

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!