Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 26 Cevabı

9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 26 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 26 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Prof. Dr. Recai DOĞAN tarafından 152 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erişcan TÜRK tarafından yapılmış.

9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 26 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Sizce bilgi, kişinin imanının tahkik seviyesine ulaşmasına nasıl katkıda bulunur? Arkadaşlarınızla tartışınız.

 • Cevap:  İman bir nurdur, Allah’ın bir lütfudur. Fakat iman aynı zamanda bir ilimdir, öğrenilmesi gereken bir hakikattir. İmanımızın güçlenmesinin iki yolu vardır:Birisi ve en birincisi, Kitap ve sünnet çizgisinde Ehl-i sünnetin akidesini öğrenmek ve çağımızın bir gereği olarak bunu tahkik süzgecinden geçirmektir.

  İkincisi: Salih amel yaparak, günahlardan sakınarak kalbini tasfiye etmek, nefsini tezkiye etmek suretiyle manevî alanda terakki etmektir.

Sizce iman etmek aynı zamanda amel etmeyi de gerektirir mi? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

 • Cevap:  İman etmek; Sözlük anlamlarını incelediğimizde  karşımıza çıkan genel tanım; herhangi bir şekilde  farklı özelliklere sahip olan inanç sistemlerinin birini kabul ederek onun doğru kabul ettiklerini doğru kabul etmek,yanlış kabul ettiklerini yanlış kabul etmek(dogma), inanç,inanmakAmel etmek; Sözlük anlamında bir hedef için iş yapmak olarak  ifade edilmektedir.

  Bu tanımlara göre cevabımız evet geretirir.

  Nedenini kısaca açıklayacak olursak;  

  İnsanların davranışlarını incelediğimizde yaptıkları davranışların birçok nedeni olduğunu görürüz. Bu davranışları yapmalarını sağlayan motivasyon araçlarının olduğunu görürüz. Davranışı sağlayan motivasyon olduğuna görürüz.

  Bir inanç sistemine inandığını, iman ettiğini söyleyen bir insanın buna uygun davranışlar geliştirmesi beklenmektedir.

4
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir