Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 55 Cevabı

“9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 55 Cevabı” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 55 Cevabı

“İslam inanç sistemi” ifadesinden ne anlıyorsunuz? Arkadaşlarınızla konuşunuz.

  • Cevap:  İslam’ın temel ilkesi İtikat yani inançtır. İslam altı temel inanç üzerine kurulmuştur. İslam’da inancın kaynağı ise, vahiy [2] dir, özü ise Tevhid [3] dir; Temel pren­sipleri ve ayrıntılarının tamamıyla birlikte bir bütün oluşturur. Genel çizgileriyle, İslam inancının tanımlanması, Kur’ân-ı Kerim’in koy­duğu ölçülerle sınırlıdır. Bu tanımlama ise en özet biçimde Kelime-i Tevhid [4] olarak bilinen cümlede ifadesini bulmaktadır. Tevhid’e, (Yani Allah Teâla’nın varlığı ve birliği inancına) bağlı ola­rak İslam’da üç temel kavram vardır. Bunlar: İman, amel ve ahlâktır. Bu te­rimler Din’in kapsamı içinde birbirini tamamlayan üç önemli kuru­mun adıdır. İslam inanç sisteminin temel ilkeleri, İman’ın konusudur ve altı tanedir. Bütünlük, evrensellik ve doğallık gibi ana özellikler içinde insanın aklına ve vicdanına hitap e eden bu temel ilkeleri şu şekilde özet­lemek mümkündür: 1- Hak ve gerçek olduğuna inanılması gereken kutsal değerlerin tümü bir bü­tündür. 2- Bu değerlerin hepsi birden bir bütün olarak evrenseldir.

9. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Nev Yayınları Sayfa 55 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
4
1
1
5
14
6
1

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!