Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 55 Cevabı

9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 55 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 55 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Prof. Dr. Recai DOĞAN tarafından 152 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erişcan TÜRK tarafından yapılmış.

9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 55 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

“İslam inanç sistemi” ifadesinden ne anlıyorsunuz? Arkadaşlarınızla konuşunuz.

  • Cevap:  İslamın temel ilkesi İtikat yani inançtır.İslam altı temel inanç üzerine kurulmuştur.İslam’da inancın kaynağı ise, vahiy [2] dir, özü ise Tevhid [3] dir; Temel pren­sipleri ve ayrıntılarının tamamıyla birlikte bir bütün oluşturur.Genel çizgileriyle, İslam inancının tanımlanması, Kur’ân-ı Kerim’in koy­duğu ölçülerle sınırlıdır. Bu tanımlama ise en özet biçimde Kelime-i Tevhid [4] olarak bilinen cümlede ifadesini bulmaktadır.

    Tevhid’e, (Yani Allah Teâla’nın varlığı ve birliği inancına) bağlı ola­rak İslam’da üç temel kavram vardır. Bunlar: İman, amel ve ahlâktır. Bu te­rimler Din’in kapsamı içinde birbirini tamamlayan üç önemli kuru­mun adıdır.

    İslam inanç sisteminin temel ilkeleri, İman’ın konusudur ve altı tanedir. Bütünlük, evrensellik ve doğallık gibi ana özellikler içinde insanın aklına ve vicdanına hitap e eden bu temel ilkeleri şu şekilde özet­lemek mümkündür:

    1- Hak ve gerçek olduğuna inanılması gereken kutsal değerlerin tümü bir bü­tündür.

    2- Bu değerlerin hepsi birden bir bütün olarak evrenseldir.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir