Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 56 Cevabı

“9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 56 Cevabı” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 56 Cevabı

Arkadaşlarınızla Nisâ suresinin 136. ayetinin mealini birkaç defa okuyunuz. Yapılan açıklamaları da dikkate alarak ayetlerle ilgili aşağıdaki soruları cevaplandırınız.

♦ Kim, kime söylüyor?

  • Cevap: Allah insanlar söylüyor.

♦ Ayetin ana konusu nedir?

  • Cevap: Allah (cc), insanlar yanlış inançlara yönelmesinler, kendisine kulluk etsinler diye ilahi kitaplar göndermiştir. Sadece son peygamber Hz. Muhammed değil ondan önceki peygamberlere indirilen kitaplara da iman etmek gerekir. Kitaplara iman çok önemlidir. Çünkü kitaplar insanların görüş ayrılıklarına engel olur. Son kitap Kuranı Kerim bizlere dünya ve ahiret mutluluğu için yapmamız gereken iyi davranışları, kaçınmamız gereke kötü davranışları öğretir.

♦ Ayette geçen temel kavramlar nelerdir?

  • Cevap: İman, yanlış inançlardan kaçınma, itikadlı olma.

♦ Muhataplardan ne yapmaları isteniyor? 

  • Cevap: Kitaplara iman çok önemlidir. Çünkü kitaplar insanların görüş ayrılıklarına engel olur. Son kitap Kuranı Kerim bizlere dünya ve ahiret mutluluğu için yapmamız gereken iyi davranışları, kaçınmamız gereke kötü davranışları öğretir.

9. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Nev Yayınları Sayfa 56 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
87
17
5
5
21
4
3

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!