Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 82 Cevabı

“9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 82 Cevabı” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Nev Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 82 Cevabı

Arkadaşlarınızla Bakara suresinin 177. ayetinin mealini birkaç defa okuyunuz. Yapılan açıklamaları da dikkate alarak ayetlerle ilgili aşağıdaki soruları cevaplandırınız.

♦ Kim, kime söylüyor?

  • Cevap: Erdemlik yüzünü Allah’a, ahiret gününe inananlar ,namaz kılıp zekat veren ve oruç tutan kimselerdir. Takva sahipleri bu kimselerdir.

♦ Ayetin ana konusu nedir?

  • Cevap: Bakara Suresi 177. ayetinde Rabbimiz şöyle buyurmaktadır: “İyilik, yüzlerinizi doğu ve batı taraflarına çevirmeniz(den ibaret) değildir. Asıl iyilik, Allah’a, ahiret gününe, meleklere, kitap ve peygamberlere iman edenlerin; mala olan sevgilerine rağmen, onu yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, (ihtiyacından dolayı) isteyene ve (özgürlükleri için) kölelere verenlerin; namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren, antlaşma yaptıklarında sözlerini yerine getirenlerin ve zorda, hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda (direnip) sabredenlerin tutum ve davranışlarıdır. İşte bunlar, doğru olanlardır. İşte bunlar, Allah’a karşı gelmekten sakınanların ta kendileridir.”

♦ Ayette geçen temel kavramlar nelerdir?

  • Cevap: Yardımlaşma, iyilik, muhtaç kimseler, paylaşma.

♦ Muhataplardan ne yapmaları isteniyor?

  • Cevap: İnsanların zor zamanlarda sabırla davranmaları, soğukkanlılıklarını yitirmemeleri, paylaşımlarda bulunmaları her zaman için başkalarının da yardımına koşmaları istenmiştir.

9. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Nev Yayınları Sayfa 82 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
18
26
5
17
36
2
3

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!